Sertab Erener-Elektrik Akustik-Ayvalık

Sertab Erener – Elektrik Akustik

Sertab Erener

“Elektrik Akustik” konseptiyle 26 Temmuz 2019 Cuma Günü Ayvalık Amfitiyatro sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Bilet için: Biletix

Elektrik Akustik Konseri

Elektrik/Akustik adını verdiği bu konserlerde şarkılarını bazen akustik olarak, bazen de daha hareketli ve enerjik bir gösteri ile seslendirecek. Bu geçişler için 2 bölümlü sahne kuran Erener, konsere özel kostümler ve videolar da hazırladı. Gecede son günlerde adını sıkça duyduğumuz Nova Norda da konuk sanatçı olarak sahnede yer alacak.

Sertab Erener Biyografi

Türkiye’nin tartışmasız en güçlü seslerinden Sertab Erener, 1964 yılında İstanbul’da sanatsever bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelir. Annesi Yücel Hanım Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim eğitimi almış, evlenince bu çok sevdiği uğraşına ara vermiştir. Bestekâr Şerif İçli’den dersler alan, sesi askerlik arkadaşı Zeki Müren’le kıyaslanan, hatta İstanbul Radyosu’nda bir ay solistlik yapmış olan babası Nizamettin Bey ise mütevazı bir yaşamı ve avukatlık mesleğini tercih eder. Daha çocukluk yıllarında her fırsatta şarkı söylemek ve dans etmek isteyen Sertab’ın müzikal yeteneği ortaya çıkar. Müzik kulağını ve ses tellerini babası Nizamettin Bey’den almıştır.

İsmini çocukken babasının kendisine söylediği Türk sanat müziği şarkılarından biri olan “Ey Şûh-i Sertab”dan alan; yani “inatçı, direngen, asi şuh” Sertab, tıpkı ismindeki gibi kolay vazgeçmeyen bir yapıya sahiptir. Hayatı boyunca öğrenme tutkusu ve kendini profesyonel anlamda geliştirme arzusunun yanı sıra, içe yönelişin ve kendi sınırlarını tanıma isteğinin de peşinden gider. O sadece şarkı söylemeyecek, Türk pop müziğine kendi ruhundan da üfleyecektir.

Koloratur soprano türünde bir sese sahip olan Sertab Erener, liseden sonra Konservatuvar’ın Klasik Batı Müziği Bölümü’ne devam eder. Ancak daha geniş kitlelere ulaşmak için en uygun dil olan pop müziği tercih ederek operayı bırakır. Profesyonel müzik hayatına 90’larda, Sezen Aksu’nun yanı sıra birçok ünlü sanatçıyla aynı sahneyi paylaşarak başlar. 1992’de Sezen Aksu’nun desteği ve Atilla Özdemiroğlu, Uzay Heparı, Aysel Gürel ve Garo Mafyan gibi isimlerle birlikte ilk albümü “Sakin Ol”u çıkarır. Albümün tirajı 1 milyonu aşar ve Türkiye’nin en iyi çıkış yapan ilk albümlerinden biri olur. “Sakin Ol!”, “Aldırma Deli Gönlüm”, “Ateşle Barut”, “Vurulduk”, “Oyun Bitti”, “O Ye” ve “Suçluyum” gibi şarkıları içeren albüm, bir kuşağın baştan sona ezbere bildiği albümlerdendir.

 

Tarih

Tem 26 2019
Expired!

Zaman

21:15 - 23:00