ULTIMADE CUNDA - Ayvalık/Balıkesir

Ultimade Cunda

Ultimade Cunda

Genel Bilgiler – Ultimade Cunda

Tarih: 6 Temmuz 2019
Yer: Ayvalık CUNDA Adası Doğa Camping
Parkurlar: Bisiklet 12km/ Yüzme 2km / Koşu 12km / Kombine (Bisiklet+Yüzme+Koşu)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, SALOMON, SUPRADYN, INTERSPORT,  REXONA, REDBULL, SUP Turkey, ARGEUS, ADIM ADIM

Katılımcı profili -Ultimade Cunda : Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2001 doğumlular) zorunludur. Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 2 Temmuz Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 15 Ocak – 31 Mayıs arası tek branş 70 TL – kombine 180 TL

Geç kayıt: 1 Haziran – 2 Temmuz arası tek branş 85 TL – kombine 225 TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Detaylı Bilgi İçin: www.teamkronos.com

Etkinlik Alanı ve Parkurlar

Tüm etkinlikler için toplanma-başlangıç ve bitiş alanı “Doğa Caravan Camping” alanıdır. Etkinlik alanı, Cunda merkeze yürüme mesafesindedir. Cunda Marina/Ayvalık Spor halı sahasından devam ederek sola toprak yola girilir ve yaklaşık 400 metre sonra alana ulaşılır. Kafeterya, giyinme, tuvalet-duş, plaj, su ve elektrik, otopark hizmetleri mevcuttur.  Etkinlik alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi ile yüzme parkurunda cankurtaran timi bulunacaktır. Koşu da 2 adet su ve 1 adet serinleme noktası olacaktır. Bisikletçiler içme sularını mataralarında taşımalıdırlar. Vestiyer hizmeti olacaktır.
Bisiklet ve koşu parkurunda çıkış ve inişler bulunmaktadır. Parkur 2m rakımdan başlayacak olup, en yüksek noktası 125 metredir. Zemin, kısmi asfalt geçişler ile geneli sert taşlı topraktır. Lastik seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Ön amortisörlü bir dağ bisikleti ile parkura girilmelidir. Kask kesinlikle zorunludur. Konfor ve güvenlik için bisiklette kilitli pedal, bisiklet taytı ve eldiveni, güneş gözlüğü ve koşuda şok emici tabanlı bir ayakkabı, hava şartlarına uygun kıyafetler ve güneş gözlüğü-şapka gibi ek malzemeler kullanılması önerilir. Bisiklet parkuru bitirme limiti 90 dakika, koşu parkuru bitirme limiti 110 dakikadır.
Yüzme parkuru 2km mesafeli olup, seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 2-6m derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 24 santigrad derece civarındadır. Her türlü tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir. Parkurda 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. 1.kontrol noktası 750.metrededir ve 30 dakikada geçilmelidir. 2.kontrol noktası 1100.metrededir ve 45 dakikada geçilmelidir. Parkurun tamamı 75 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkurdan çıkarılarak, hakem teknesine alınır.

Tarih

Tem 05 - 07 2019
Expired!

Zaman

09:00 - 20:00