6. Ayvalık Aima Müzik Festivali

6. Ayvalık AIMA Müzik Festivali

AIMA Müzik Festivali Ayvalık’ta başlıyor!

AIMA Müzik Festivali konserleri 23-26 Temmuz tarihlerinde Cunda Alibey Kültür Merkezi‘nde gerçekleşecek.
Bilgi icin: AIMA

Aima Hakkında

AIMA, 1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılara odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık’ta düzenlenmektedir. Türkiye’den, Avrupa’dan, hatta Yeni Zelanda gibi dünyanın öbür ucundan gelen öğrenciler, bu güzel Ege sahil kentinde uluslararası seçkin öğretmenlerle 8-10 gün boyunca yoğun bir şekilde öğrenme, çalışma ve ustalık kursları sonunda verecekleri konserler için bir araya geliyorlar.

Kuruluşundan beri Akademi gelişerek ustalık kurslarını bestecilik atölyesi, yaratıcı yazarlık, piyano ve gitar ustalık kurslarıyla çeşitlendirdi. Akademi aynı zamanda bütün yıl boyunca halka açık konserleriyle Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.

AIMA her sene farklı dallarda gerçekleştirdiği atölye ve ustalık sınıfları ile katılımcıları ustalarla buluşturmaktadır.

AIMA Festival Orkestrası

2013 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Orkestra, başlangıcından günümüze AIMA’nın düzenlediği masterclass’lara katılmış olan, halen eğitimlerine devam eden ya da geçen zaman içinde profesyonel kariyerlerine başlamış genç müzisyenlerden oluşmaktadır.

AIMA Festival Orkestrası, her yıl yaz aylarında Ayvalık’ta düzenlenen Ayvalık AIMA Müzik Festivali’nde klasik müzik repertuarındaki orkestra eserlerini seslendirmekte, uluslararası kariyerlere sahip solistlere eşlik etmekte ve orkestra üyelerinden oluşan gruplarla oda müziği konserleri vermektedir.

AIMA Festival OrkestrasıAyvalık AIMA Müzik Festivali’nin dışında İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi Albert Lang Hall Klasik Müzik Konserleri kapsamında 11 Mart 2015’te piyanist İdil Biret’le, İKSV Müzik Festivali kapsamında 6 Haziran 2015’te çellist Alexander Rudin ve klarinetçi Julian Milkis’le konser vermiş, çalışmalarını daha geniş bir dinleyici kitlesiyle paylaşma olanağı bulmuştur.

 

Tarih

Tem 23 - 26 2019
Expired!

Zaman

21:00 - 23:00