AYVALIK
GÜNCEL PROJELER

Ayvalik kapilari 15

Ayvalık eski kent restore edilecek

Kent tabelalardan arındırılarak görsel kirlilik temizlenecek. Yönlendirmeler, yön levhaları çağdaş anlayışla düzenlenecek. Kente modern ama kimlikli bir tasarım anlayışı hakim olacak. Barbaros ve 13 Nisan Caddeleri ile Taksiyarhis cevresinde Sokak sağlıklaştırmaları ve cehpe yenilemeleri yapılacak.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansı, Tarihi Kentler Birliği ve emlak vergileri fonlarından alınacak desteklerle, finansmanı sağlanacak bu işin projeleri, belediye olanaklarıyla hazırlanacak.

Tarihi kentteki mimari onarılarak, Ayvalık açık hava müzesi haline getirilecek.

Organizasyon: Ayvalık Belediyesi

ayvalik cennet tepesi projesi

CENNET TEPESİ PROJESİ

Ayvalık’ın en yüksek tepeleri arasında yer alan, körfezi, adaları kuşbakışı seyrederek çamların altında soluklanıp, keyif alınacak ve benzersiz manzarasıyla bilinen “Cennet Tepesi’ne Ayvalık Belediyesi’nin işletmeciliğinde seyir terası ve kafeterya yapılıyor.
Galifo mevkii olarak bilinen Ahmet Taner Kışlalı Caddesi üzerindeki 553 metre karelik alanda 101 m² kapalı, 430 m² açık teras alanıyla, soluklanabilecek, dinlenilebilecek, kafeteryası ile, Ayvalık’ın eşsiz güzelliğini yaz aylarının başlamasından itibaren hem Ayvalıklılara hem Ayvalık’a gelen misafirlerimize sunabilecek bir mekan oluşturulacağını belirten Belediye Başkanı Mesut Ergin,geçtiğimiz yıl düzenlenen basın toplantısında, Cennet Tepesi’ne kafeterya yapılarak yaz başında hizmete açılacağı konusunda verdiği sözü yerine getirdiklerini belirtti. Ergin, “Seyir terası ve kafeterya aynı zamanda arka yolun kullanım tercihi olacak, güzel bir tesisten yararlanarak Cunda dahil birçok adayı izleyebileceğimiz bir mekan, yolun kullanımı için tercih sebebi olurken,yaz sezonunda Ayvalık içi trafiği de bir nebze olsun rahatlamış olacak ” dedi.
 
Organizasyon: Ayvalık Belediyesi
ayvalik belediyesi yeni hizmet binasi projesi

ESKİ VERGİ DAİRESİNİN TAHSİSİ ALINDI. YENİLENEREK BELEDİYE HİZMET BİNASI OLARAK FAALİYETE GEÇECEK

Ayvalık Belediyesinin daha sağlıklı koşullarda çalışabilmesi ve belediyenin tüm birimlerine halkın daha rahat ulaşabilmesi için belediye birimlerini aynı çatı altında toplamak amacıyla Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin’in Milli Emlak Genel Müdürlüğü nezdinde gerçekleşen talebi üzerine, Ayvalık Sakarya mahallesinde bulunan hazineye ait, Ayvalık eski vergi dairesi olarak bilinen binanın belediye hizmet binası” olarak kullanılmak üzere Ayvalık belediye Başkanlığına kesin tahsisi sağlanmıştır. Ayvalık’ın korunması gerekli kültür varlıklarından olan , halk arasında Eski Vergi Dairesi olarak bilinen tarihi binanın belediye hizmet binası olarak kullanılmak üzere Ayvalık Belediye Başkanlığına tahsisi ile bu bina artık Ayvalık halkına hizmet için kullanılacak.

Organizasyon: Ayvalık Belediyesi