AIMA Masterclass Konserleri-Flüt-Ayvalık'ta.

AIMA-Masterclass Konserleri-Flüt

AIMA-Masterclass Konserleri-Flüt

Zoya Vyazovskaya ve Ayla Uludere yönetimindeki Flüt Masterclass konseri 12 Temmuz 2019 Cuma günü saat 20:30’da Alibey Kültür Merkezi‘nde gerçekleşecek. Davetiyeler AIMA Haluk Barutçuoğlu Evi’nden ve Kürşat Zeytinyağı Mağazası’ndan temin edilebilir.

Bilgi İçin: www.ayvalikmusic.com

 

AIMA – Ayvalık Uluslararası MüzikAkademisi

1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılara odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık’ta düzenlenmektedir. Türkiye’den, Avrupa’dan, hatta Yeni Zelanda gibi dünyanın öbür ucundan gelen öğrenciler, bu güzel Ege sahil kentinde uluslararası seçkin öğretmenlerle 8-10 gün boyunca yoğun bir şekilde öğrenme, çalışma ve ustalık kursları sonunda verecekleri konserler için bir araya geliyorlar.

Kuruluşundan beri Akademi gelişerek ustalık kurslarını bestecilik atölyesi, yaratıcı yazarlık, piyano ve gitar ustalık kurslarıyla çeşitlendirdi. Akademi aynı zamanda bütün yıl boyunca halka açık konserleriyle Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.Her sene farklı dallarda gerçekleştirdiği atölye ve ustalık sınıfları ile katılımcıları ustalarla buluşturmaktadır.

Masterclass Konserleri

BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’ndeki Uluslararası Müzik Akademisi’nde her yıl olduğu gibi bu yılda kontrbas, keman, viyola masterclassları başladı.

AİMA’nın bu yaz sezonuna ait ilk eğitimleri başladı. 8 gün süren ilk masterclassların ardından 3 Temmuz tarihinde Cunda Alibey Adası Kültür Merkezi’nde saat 21.00’de klasik müzikseverlere konser verilecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kontrbas Eğitmeni Onur Özkaya tarafından verilen kontrbas masterclasslarına Türkiye’nin en önemli üniversitelerinin konservatuvarlarından mezun olan 8 seçkin öğrenci katılıyor.

Prof. Dr. Filiz Ali, ülkemizdeki konservatuvarların başarılı öğrencilerinin yanı sıra yurt dışından da eğitimlere katılan öğrencilere yönelik kontrbas, keman- viyola, piyano ve çello masterclasların başladığını hatırlatarak “Bu yaz sezonuna ait masterclass çalışmalarımız sırasında 30 Ağustos- 9 Eylül tarihleri arasında dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret seçkin öğrencilerden oluşan piyano masterclasslarını verecek ve 9 Eylül akşamında Cunda Kültür Merkezi’nde bir piyano masterclass konseri ile sanatseverlerimizi buluşturacaktır. Bu yılki yaz sezonu programımız 19-24 Eylül arasında Jens Peter Maintz tarafından verilecek olan Cello masterclasslarının finalinde Selma Gökçen ve Alexander Tekniği tarafından masterclass konseri ile sona erecektir” dedi.

Tarih

Tem 12 2019
Expired!

Zaman

20:30 - 22:00
Kategori