aima masterclass konser ayvalik

AIMA Piyano Masterclass Öğrencileri Konseri

AIMA Piyano Masterclass Öğrencileri Konseri

İdil Biret yönetiminde AIMA Piyano Masterclass dersleri devam ediyor. Masterclass öğrencileri konseri 11 Eylül’de Cunda Alibey Kültür Merkezi‘nde! Davetiyeler AIMA binasından ve Ayvalık Kürşat Zeytinyağı Mağazası’ndan temin edilebilir …

AIMA Hakkında

AIMA, 1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılara odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık’ta düzenlenmektedir. Türkiye’den, Avrupa’dan, hatta Yeni Zelanda gibi dünyanın öbür ucundan gelen öğrenciler, bu güzel Ege sahil kentinde uluslararası seçkin öğretmenlerle 8-10 gün boyunca yoğun bir şekilde öğrenme, çalışma ve ustalık kursları sonunda verecekleri konserler için bir araya geliyorlar.

Kuruluşundan beri Akademi gelişerek ustalık kurslarını bestecilik atölyesi, yaratıcı yazarlık, piyano ve gitar ustalık kurslarıyla çeşitlendirdi. Akademi aynı zamanda bütün yıl boyunca halka açık konserleriyle Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.

AIMA her sene farklı dallarda gerçekleştirdiği atölye ve ustalık sınıfları ile katılımcıları ustalarla buluşturmaktadır.

 

Tarih

Eyl 11 2019
Expired!

Zaman

20:30 - 22:00
Kategori