ayvalik manga konseri

Ayal 25. Yıl Ödül Töreni – Manga Konseri

Manga Konseri

Ayal 25. Yıl Ödül Töreni – Manga Konseri

Ünlü sunucu Öykü Serter’in sunumuyla Ayvalık Anadolu Lisesi 25. Yıl Ödül Töreni, bu yıl Manga konseriyle Ayvalık Amfitiyatro’da sizlerle buluşuyor!

26 Haziran 2019 , 20:30
Ayvalık Amfitiyatro

Bilet için: www.biletix.com

Manga Biyografi

Mtv Ödüllü , Eurovision ikincisi alternatif Türk Rock grubu maNga, 2001 yılında Ankara’da kuruldu. Barlarda çaldıkları dönemde izleyicinin cover dinleme alışkanlığı kıran beste gruplarının başında geldiler ve isimlerini underground olarak diğer illere duyurmaya başladılar.

2002 yılında televizyonda canlı yayınlanan bir müzik yarışması ile tüm Türkiye’nin dikkatini çektiler. Gelen albüm teklifleri üzerine ani bir kararla 2003 yılında İstanbul’a taşınan grup 2004 yılında ilk albümlerini yayınladı. Grubun kendi ismini taşıyan albüm tüm zamanların en çok satan rock albümleri arasında yerini alarak altın plak ödülü başta olmak üzere sayısız ödül getirdi.

Animasyon karakterleri Spa ile birlikte televizyon tarihinin o zamana kadarki en başarılı animasyon klibini yaptılar. Hit şarkıları “Bir Kadın Çizeceksin” tüm ana haberlerde adından bahsettirerek aylarca listelerin zirvesinde yer aldı. Ardından Türkiye turnesine çıkan grup yurt dışından da teklifler almaya başladı.

2005 yılındaki maNga+ adlı ara çalışmalarının ardından, 2006 yılı maNga’nın yurt dışında da dinleyici kitlesi yaratmaya başladığı yıl oldu. FİFA 06 resmi soundtrack albümünde “Bir Kadın Çizeceksin” ile yer aldıktan sonra dünyanın en büyük açık hava festivallerinden bir tanesi olan Sziget’ten davet alıp, sahne alan ilk Türk sanatçısı ünvanını kazandılar.

Uzun turne yıllarının ardından stüdyoya giren grup, daha sonra klasikleşecek olan “Şehr-i Hüzün” adlı albümünü 2009 yılında yayınladı. Ardı ardına hitler çıkaran albümün hemen ardından gelen Mtv müzik ödülleri ile maNga, dünya müzik sektörünün bir kez daha dikkatini çekti. Danimarka Sony grubu Kopenhag’a davet ederek bir single anlaşmasına imza attı. Avrupa’nın yine önemli bir Açıkhava konser alanı olan Tivoli Park’ta unutulmaz bir konser verdiler. Dünya genelinde yayınladıkları “Fly to Stay Alive” parçaları Mtv Adria ve Mtv İngiltere’de listelere girmeyi başardı. O sıralarda yine bir ilke imza atarak, dünya genelinde bilgisayar oyunu olan ender gruplardan bir tanesi olmayı başardılar. Zombirock isimli oyun ile her bir grup üyesi modellenerek sanal alemdeki oyun dünyasında boy gösterdi.

Kaynak:https://manga.web.tr/

 

Tarih

Haz 26 2019
Expired!

Zaman

19:00 - 23:00
Kategori

Organizatör

Biletix