evgeney grinkoo konser ayvalik

Evgeny Grinko-Konser

“Valse” adlı şarkısı ile gönüllerde taht kuran genç piyanist Evgeny Grinko,

28 Temmuz 2019’da Ayvalık Amfitiyatro‘da…

İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapmıştır.Bestelerini bu zamanda dinlediğinde kendisine ait olduğuna inanamasa da punk onun için müziğe ilk adımdır. Piyano ile klasik müziğe geçmesi ise 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla ve piyano çalmayı öğrenmesiyle başlar.

Evgeny Grinko, büyüdüğü ülke ve kültürden büyük izler taşıyor ve bunları bestelerine aktarıyor. Evgeny’nin Zhukovsky’de bestelediği Morning in Pripyat, Kuzey Ukrayna’da bulunan Pripyat şehrini anlatıyor. Pripyat 1970‘de Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için inşa edildi.

Kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği Silent Like Water adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde Lev Knipper’in Polyushko Polye eserini Field adıyla yorumlamıştı.Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” ile kazandığı ünü, “Valse” adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube’da 10.000.000’dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor.

Moskova’nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

Bilet için: Biletix

Biyografi

1984 doğumlu, Rus şarkıcı ve müzisyen.
Doğum Yeri: Jukovski, Rusya
Doğum Tarihi: 1984
Hakkında:
– 2010 yılında ilk single’ı Valse yayınlanmıştır.
– 2011 yılında ilk mini solo albümü Winter Sunshine yayınlandı.
– Türkiye’de Rusya’dan daha ünlü olduğu belirtilen Grinko Türkiye’de çok sayıda konser vermiştir.
– 2014 yılında 2. albümü Ice For Aureliano Buendia’yı yayınlamıştır. Albüm hit parça Valse’i de içinde barındırır.
– Valse parçası 2015 yılında Mabel Matiz tarafından coverlanırken, 2017 yılında Cesur ve Güzel dizisinde kullanılmıştır.
– Grinko’nun bir çok parçası filmlerde kullanılmıştır.
İlk Single: Valse
İlk Albüm: Winter Sunshine

 

Tarih

Tem 28 2019
Expired!

Zaman

21:00 - 23:00
Kategori