Film Gösterimi – Söyleşi – Kitap İmza

Gökmen Küçüktaşdemir Sizlerle Ayvalık’ta!

 

Gökmen Küçüktaşdemir Hakkında:

1977’de Ankara doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. 1998 yılında SKY TV’de MCM Party isimli bir televizyon programının hem sunuculuğunu hem yapımcılığını üstlendi. TRT’de belgesel ve çizgi film seslendirdi. Yeni Asır ve Haber Ekspres Gazetesi’nde toplam 4 yıl muhabirlik yaptı. 11 yıl Sabah Gazetesi’nde çalıştı. Bu sürenin son 4 yılı Sabah Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.

Gazetecilik yaparken hazırladığı radyo programlarından vazgeçmedi. Halk Fm, Torbalı Fm, SKY Radyo ve Radyo Aktif gibi birçok radyo da çalıştı. Son olarak Radyo Ege’de “Hayalşehri”, “Gel Bak Ne Söyliycem”, “Günaydın Ege”, “Mikrofon Sende” ve “Çoban Yıldızı” adlı programları sundu. Ayda bir kez de Radyo1 TRT’de de “Gecenin İçinden” programına daimi konuk oldu.

İlk kitabı Çoban Yıldızı 2013 yılında Yalınayak Yayınevi’nden çıktı. Aynı kitap daha sonra Truva yayınları tarafından da basıldı. 2014 yılında dünyada ilk kez tek bir öyküyü romanlaştırmak için 50 kişiyi bir araya getirdi ve “Sensiz Ölümdür Aşk” adlı bir romana imza atmalarını sağladı. Kitabın aynı ada sahip bir de klibi çekildi. Hakan Asılkefeli tarafından seslendirilen “Sensiz Ölümdür Aşk” başta Kral Tv olmak üzere pek çok mecrada yayınlandı. Sosyal medyada ilgi gördü. Kitabın geliri Down Sendromlu çocuklara bağışlanırken kitabın bir de senaryosu yazıldı. Kitap, Optimum Alışveriş Merkezi’nin sponsorluğunda yazarlarıyla ve şarkısıyla birlikte Türkiye’yi dolaştı. Son romanı “Kayıp Anahtar” Kasım 2020’de yayımlandı.

Gökmen Küçüktaşdemir, daha sonra 4 kitap projesi içinde daha yer aldı. Bunlardan 2 tanesi Yitik Ülke tarafından yayınlanan Cunda Öyküleri ve İzmir Öyküleri kitaplarıdır. Diğer kitap ise TARKEM, Kentimiz İzmir, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Gözlüklü Masallar Atölyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği tarafından düzenlenen Kemeraltı Hikayeleri’dir. Bu projede yer alan “Rujunu da Al Gel!” adlı öyküsünün kısa filmini çekti. Dördüncü proje ise Human Circus isimli sivil bir girişim tarafından Çölün Sesi kitabıdır.

Bugün halen, 9 Eylül Gazetesi’nde Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmakta, gazetede her hafta köşe yazıları yayınlanmaktadır. Oyunculuk, görüntü yönetmenliği, kurgu ve montaj eğitimleri alan Küçüktaşdemir, yazıp yönettiği “Zamanın Elleri”, “Dijital Bataklık”, “Rujunu da Al Gel” ve “Can Nene” adlı 4 kısa film çekmiştir. Filmleri festivallerden ödül almış ve dünyanın pek çok ülkesinde gösterilmiştir. Küçüktaşdemir, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Kısa Film Yönetmenleri Derneği’nin de üyesidir.

 

Kaynak: http://www.gokmenkucuktasdemir.com/

 

 

 

Tarih

Kas 06 2021
Expired!

Zaman

20:00 - 22:00

Yer

Vural Sineması
Ayvalık
Kategori