ayvalik halil erden sergi

Halil Erden Resim Sergisi

Halil Erden Resim Sergisi :  6-16 Temmuz 2019

Olgay Sanat Evi –
Mithatpaşa cad. Çarşı Cad. 1.Sok. No:7 Alibey-Ayvalık

Halil Erden Resim Sergisi – 2018

Uzun yıllar Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda çalışmış ve kurumun Washington ve Berlin Büyük Elçiiliklerinde Ticaret Ateşesi ve Ticaret Müşaviri olarak görev yapan Halil Erden ilk kişisel resim sergisi ile sanatseverlerle buluştu.

İstanbul Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açılan serginin açılışında sanatseverler yoğun ilgi gösterirken Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan’da sergiye katılanlar arasındaydı. Resme olan ilgisi ve tutkusu yurt içinde ve yurt dışındaki müzeleri ve resim sergilerini gezmek ile başladığını söyleten Erden, emekli olduktan sonra Yaşar Yeniceli ve Burhan Özer gibi ünlü hocalardan bir süre yağlı boya ve sulu boya dersleri aldı.

‘BUGÜNKÜ KADAR HEYECANLANMADIM’

Hâlen Sait Günel’in Martan Sanat Evi’nde çalışmalarını sürdüren Erden, resim ile ilgili ilişkisini şöyle anlattı: “Emeklilik dönemimde ve daha önce çalışma hayatımda da birçok faaliyette bulundum, sivil toplum örgütlerinde görev aldım. Ama bugünkü kadar hiç heyecanlanmadım. Çünkü sanat söz konusu. Yapıtlarımın beğenilmesinden çok mutluyum. İlk izlenimlere ve satışlara göre resimlerimin beğenildiğini hissediyorum.”

Kaynak:www.sozcu.com.tr

Olgay Sanat Evi

Emine Alışık tarafından kurulan sanat evinde,resim dersleri, kişisel ve karma sergileriniz için yeni yerinde Cunda / Ayvalık’ta sanatseverler ile buluşuyor.

Adres:Mithatpaşa Mahallesi Çarşı Caddesi 1.sokak no:7 Cunda Ayvalık Cunda, Balikesir, Turkey

Emine Alışık Kimdir?

Eğitimini Ayvalık’ta tamamladı. 1996 yılında Minerva sanat atölyesinde Yılmaz Gültekin ile resim çalışmalarına başladı. Daha sonra çalışmalarına, 1998 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi hocalarından Mehmet Boztaş ile devam edip, Ayvalık’ta kendi atölyesini kurdu. Mustafa Rüchan ile de ortak çalışmalarda bulundu.

2004 yılında İstanbul’a yerleşti. Üyesi olduğu Lions Club’te pek çok kültür sanat organizasyonlarında görev aldı. Zihinsel özürlü çocuklar yararına resim etkinliklerinde bulundu.

Ayvalık Kültür Sanat Derneği kurucu üyeliğini yaptı. Çeşitli ilköğretim okulları ve kreşlerde resim kültürünün yaygınlaşması amacıyla, çocuklarla resim çalışmalarında bulundu. İstanbul Beyoğlu’nda Mısır Kültür Merkezi’nin Mısır’da düzenlediği resim yarışmalarının Türkiye sorumluluğunu aldı. Ege Rüzgarları adı altında yurtiçi ve yurtdışında karma resim / heykel sergileri düzenledi.

İstanbul Kültür Turizm Müdürlüğü’ne bağlı sanatçı belgesine sahip olan Emine Alışık, eserlerine olan ilgi nedeni ile Uğur Antik, De Müzayede, Nika Müzayede, Derinlikler Sanat Merkezi Müzayedeleri katıldığı müzayelerden bazılarıdır. Mansion Guide Dergisi’nin sanat köşesinde her ay sanatçılarla röportaj yapmaktadır.

Kaynak:http://eminealisik.com

Tarih

Tem 06 - 16 2019
Expired!

Zaman

18:00 - 17:00
Kategori