Olgay Sanat Evi-Kadın ve Deniz Sergisi-Cunda-Ayvalık

Kadın ve Deniz-Sergi

Kadın ve Deniz-Sergi

27 Temmuz-3 Ağustos 2019

Olgay Sanat Evi – Cunda/Ayvalık

19 Ege Rüzgarları Uluslararası Sergisi ” Kadın ve Deniz”

Başarılı sanatçı Emine Alışık tarafından 17 yıldır düzenlenmekte olan ‘EGE RÜZGÂRLARI’ isimli karma resim sergisi 27 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında Cunda’da bulunan Olgay Sanat Evi‘nde sanatseverlerle buluşacak.

Türk Ve Yunan Sanatçılar:

Afroditi Manolopoulou, Annapapadopulou, Aylin Dönmez, Ayşın Özen, Bayram Aksu, Cemil Yurtsever, Emine Alışık, Fevzi Yavuz, Filiz Ak, Georgia Karachalıou, Halil Erden, İlia Kontou, Kadriye Menekşe, K.Muzaffer Gençer, Mesliha Yılmaz, Nur Ulubil, Nurten Kömürcü, Rabia Atalay, Sabiha İnce Yılmaz, Salih Mustafa Çizel, Sevin Akış, Stella Caviart, Türkan Gürbey…

Emine Alışık Biyografi

Eğitimini Ayvalık’ta tamamladı. 1996 yılında Minerva sanat atölyesinde Yılmaz Gültekin ile resim çalışmalarına başladı. Daha sonra çalışmalarına, 1998 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi hocalarından Mehmet Boztaş ile devam edip, Ayvalık’ta kendi atölyesini kurdu. Mustafa Rüchan ile de ortak çalışmalarda bulundu.

2004 yılında İstanbul’a yerleşti. Üyesi olduğu Lions Club’te pek çok kültür sanat organizasyonlarında görev aldı. Zihinsel özürlü çocuklar yararına resim etkinliklerinde bulundu.

Ayvalık Kültür Sanat Derneği kurucu üyeliğini yaptı. Çeşitli ilköğretim okulları ve kreşlerde resim kültürünün yaygınlaşması amacıyla, çocuklarla resim çalışmalarında bulundu. İstanbul Beyoğlu’nda Mısır Kültür Merkezi’nin Mısır’da düzenlediği resim yarışmalarının Türkiye sorumluluğunu aldı. Ege Rüzgarları adı altında yurtiçi ve yurtdışında karma resim / heykel sergileri düzenledi.

İstanbul Kültür Turizm Müdürlüğü’ne bağlı sanatçı belgesine sahip olan Emine Alışık, eserlerine olan ilgi nedeni ile Uğur Antik, De Müzayede, Nika Müzayede, Derinlikler Sanat Merkezi Müzayedeleri katıldığı müzayelerden bazılarıdır. Mansion Guide Dergisi’nin sanat köşesinde her ay sanatçılarla röportaj yapmaktadır.

 

 

Tarih

Tem 20 2019
Expired!

Zaman

08:00 - 18:00
Kategori