ayvalik belediyesi kermes

Kermes – Ayvalık Belediyesi

Kermes – Ayvalık Belediyesi

12.07.2019

Kermes, Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilmektedir.

Bu kermeste; sokak hayvanları yararına kadın el emeği işler( örgüler, bebekler, takılar, seramik ürünler, ahşap boyama ürünleri v.b.) , 2. el ürünler(kazak, pantalon, elbise, etek, bluz, ceket v.b.) , el emeği yemekler(börek, tatlı, salata, içecek v.b.) satılacaktır.

Tüm Ayvalık halkı davetlidir.

Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

15 Temmuz 2015 tarihinde kurulmuştur.Bünyesinde Ayvalık Kemalpaşa Mahallesi’nde bir Köpek Barınağı mevcuttur. Hafta içi 8.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı

Sokakta yaşama şansı bulunmayan, yardıma muhtaç, yaşlı veya agresif  köpekler barınağımızda refah içinde misafir edilmektedir. Barınağımızda misafir ettiğimiz dostlarımızın temel ihtiyacı olan beslenme sorununun aşılması için ekmek ve kaliteli kuru mama kullanılmaktadır. Duyarlılık gösteren sivil toplum kuruluşları, esnaf ve vatandaşlarımızdan da yiyecek ve diğer malzemeler konusunda destek alınmaktadır. Misafirlerimizin genel sağlık taraması, kuduz aşısı uygulamaları, barınak alanını da kapsayacak şekilde parazit mücadelesi, kontrolsüz üremenin önüne geçmek maksadıyla gerçekleştirilen kısırlaştırma operasyonları düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Misafirlerimiz içerisinden sahiplenilebilecek olanlar kısırlaştırılarak, kuduz aşıları yapılmakta ve yeni sahiplerini beklemektedirler.

Kaynak: Ayvalık Belediyesi

Patifest 2018 -Ayvalık Sokak Hayvanları Festivali

3-4-5 AGUSTOS 2018
Yer: Sarımsaklı kapalı pazar alanı

3-4-5 Ağustos tarihlerinde Ayvalık’ta “Uzat Elini Onlar da Yaşasın” sloganı ile gerçekleştirildi.Festivalde 3 gün boyunca konserler, dans gösterileri, bilgilendirme, söyleşiler, standlar, çocuklar için aktiviteler yapıldı.

Etkinliğin amacı;hayvan sevgisini ve buna yönelik bilinci oluşturmak,cadde ve sokakları hayvanlarla buluşturmak ve barıştırmak,çocukları ve hayvan korkusu yaşayan birçok insanı bu konuda bilgilendirmek ve Ayvalık belediyesi Veteriner işleri Müdürlüğüne bağlı Tedavi Merkezimizin birçok eksiğini tamamlayıp yeni projelere imza atmak.

Çakıl Seramik Atölyesi öncülüğünde gerçekleştirilen olan etkinlik boyunca;
*Cat Hospital Başhekimi ve Kedici Dergisi Yazı İşleri Müdürü Dr.Tarkan Özçetin ile Uludağ Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr Ebru Yalçın söyleşi gerçekleştirecek. Ayrıca Prof.Dr.Yalçın’ın tasarladığı “Sevimli Patiler”adlı kutu oyunu ile çocuklar hem eğlenip hem de bilgilendi.
*Yaşam koçu Nihan Seçal rehber köpekleri eşliğinde çocuk ve gençlere liderlik eğitimi verdi.
*32 sanatçıyı sokak hayvanlarını konu alan kısa filminde oynatan ve bu filmle kamuoyunun dikkatini hayvan haklarına çeken Tolga Öztorun doğru sahiplenme hakkında söyleşi yaptı.
*Hayat Tamircisi olarak bilinen Hasan Kızıl ve yük hayvanları kurtarıcısı Okan Oflaz festivaldeydi.
*”Çarpık Gülüşlü Kız” ile “4+1 kadın” adlı kitabın yazarı Gün Semray imza gününde sevenleriyle bir araya geldi.
*Renk grubu, Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri ve Aysun&Dilara konser verdi.
*Armağan Çağlayan ise festival sunuculuğunu üstlendi.

Tarih

Tem 12 2019
Expired!

Zaman

10:00 - 18:00