maysa ve bulut gosterisi ayvalik

Maysa ve Bulut – Ayvalık

Maysa ve Bulut

TRT Çocuk kanalında yayınlanan fenomen animasyon çigi film  Ayvalık Amfitiyatro‘da sahnede !

Maysa ve Bulut obada yaşayan iki yakın arkadaştır, Dostlukları ve birbirlerine olan sevgileri ile  obada takdir edilirler.
Herşeyi yardımlaşarak yapan ve sorunları birlikte çözen kahramanlarımız, maceraları ile tiyatro sahnesindeler.
Kahramanlarımızın günlük yaşantısına şahitlik ederek, oba hayatın içinde yaşadıkları maceraları, buradaki kültür ve
dayanışmayı anlatan müzikalin, şarkılarıda minik tiyatro severlere keyifli anlar yaşatıyor.
Başta dostluk, yardımlaşma gibi temaları işleyen müzikal, hayvan sevgisi, doğa sevgisi, paylaşmak gibi önemli değerleri eğlenceli bir dille anlatıyor.

Bilet için:www.biletix.com

Animasyon Dizisi

TRT Çocuk televizyonunda çizgi dizi kategorisinde yer alan ve her gün akşam 21.30’da yayınlanan Maysa ve Bulut programı çocukların yanında yetişkinlere de hitap etmektedir.

Eskişehir’de bir animasyon stüdyosu tarafından yaklaşık 5 aylık çalışma sonunda hazırlanan Maysa ve Bulut adlı çizgi dizisi, Toroslardaki bir Yörük obasında çadırlarda yaşayanların masallarını, kültürünü, yaşantısını ve çocukların rüyalarını anlatmaktadır.

Çizgi dizinde yer alan Maysa, küçük bir Yörük kızıdır. Çobanlık yapan Bulut ise Maysa’nın en yakın arkadaşıdır.  Toroslarda yaşamaktadırlar ve ‘Akçaoba‘ adında kurgusal bir Yörük aşiretine mensupturlar. Bu iki arkadaşın oyunları, maceraları, türküleri ve masallarla dolu yaşamları izleyicileri hem eğlendirmekte hem de onlara Yörüklerin hayatı hakkında bilgi vermektedir.

Bu dizi de ikili maceradan maceraya koşmaktadır. Her bölümde farklı olaylarla karşı karşıya kalan bu ikilinin başına gelmeyen kalmaz. Yaşadıkları sorunları çözme de ise ya dedeler, ya ebeveynler ya da arkadaşları yardım eder. Dedelerin bilgelik yönüyle öne çıkması, ninelerin masal anlatması, anne ve diğer genç kızların yoğurt mayalaması ve süt sağması, Yörük çadırlarının kurulması ve zamanı geldiğinde göç etmenin nasıl olacağını göstererek Toroslarda süre gelen göçebe yaşantı hakkında bize bilgi vermektedir.

Kaynak:www.ekevakademi.org

 

Tarih

Tem 18 2019
Expired!

Zaman

20:00 - 22:00
Kategori