ayvalik resim sergi

Resim Sergisi – Toz Halleri

Resim Sergisi – Toz Halleri

Açılış : 02.07.2019 – 17.30

Sanatçı: Ressam Melih Özuysal

Resim Sergisi İçeriği: 27. Sergisini Ayvalık’ta açan Ressam Melih Özuysal “ Ayvalık’ta açtığım Toz Halleri adını verdiğim çalışmalarım teknik olarak karışık bir çalışma. Bu günkü resim sergim ile 27.sini açmış bulunuyorum. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sergi açtım. Burada 28 tablom var” açıklamasında bulundu.

Adres: Orhan Peker Sanat Galerisi – Ayvalık/Balıkesir

Melih Özuysal Biyografi

Melih’in atölyesine girdiğiniz an bilindik yaşamı geride bırakıp kendinizi hayal dünyasında buluyorsunuz; zengin renkler, cezbedici görüntüler ve gerçeküstü anılar. Boğaz’ın kenarında hareketli ve canlı Ortaköy’de bulunan dairesi şehrin karmaşasından sonra ruhunuzu dinlendiriyor. Ege kıyısında büyüyüp sonrasında 20 yıldan uzun bir süredir İstanbul’da yaşayan Melih’in işleri yine de çocukluğunu çevreleyen şeylerle büyük bir bağ taşıyor. Büyüdüğü yer olan Aydın’a kısa bir ziyaretten sonra atölyedeki taze zeytin, portakal ve narların kokusu yazın kokusu gibi etrafı dolduruyor. Sanat eğitimi almamış bir sanatçı olarak kendini bir çok açıdan yetiştirmiş Melih. İşleri daha çok büyük boyda resimler olarak bilinse de atölyesi dinlemekten mutlu olduğumuz hikayeler anlatan kendi yaptığı heykeller ve enstelasyonlarla dolu.

Kaynak: /www.freundevonfreunden.com

Melih Özuysal – Fotoğrafik Çalışmalar Sergisi

Fotografik çalışmalar yapan Gül Ilgaz ve ressam Melih Özuysal’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği “ Takas ” adlı sergide, iki sanatçının zihinsel ve görsel alışverişi izleyiciye sunuluyor.

Uzun yıllardır tanışan ve birbirlerinin çalışmalarını gözlemleyen bu iki sanatçı, birbirlerinden çağrışım yaptıkları imgelerden, yeni sentezler oluşturarak   ürettikleri bu süreçte;  hem kendi yaklaşımlarını koruyorlar, hem de  çalışmaların birbirlerinin içine girmesine izin veriyorlar.

Gül Ilgaz çalışmalarında, yaşamında zamanla değişen ve öne çıkan duygu durumlarından esinlenerek, kişisel deneyimlerini görsel bir dile çeviriyor. Melih Özuysal ise çalışmalarında; zamandan bağımsız, düşsel bir dünyayı, masalsı bir anlatımla resimlerine yansıtıyor.

Resim ve fotoğraf gibi  farklı  teknikler kullanan sanatçılar, yaşadıkları  ortaklaşa ruhsal ve sanatsal deneyim süreci sonucunda ortaya çıkan yeni üretimlerini  sergiliyorlar. Birbirlerinden oldukça farklı çalışma tarzlarına sahip oldukları halde, birlikte çalışarak düşünsel ve düşsel alışverişin yeni açılımlarında nasıl yol alabildiklerini deniyorlar. Bu takas deneyimi izleyiciye de farklı bir deneyim sunuyor, her bireyi kendi yolculuğuna çıkarıyor.

Kaynak: http://www.kitaptansanattan.com/

Tarih

Tem 02 - 08 2019
Expired!

Zaman

17:30 - 17:00
Kategori