Tek Kişilik Gösteri - Adamın Hikayesi - Bilinmeyen Yönleriyle Atatürk

Adamın Hikayesi

Tek Kişilik Gösteri – Adamın Hikayesi

Bilinmeyen Yönleriyle Atatürk

Atatürk’ün hayatındaki bilinmeyen yönleri aktaran Ertuğrul Sertbaş‘tan bir performans

13 Temmuz 2019 – 21.00 – Ayvalık Sanat Fabrikası

Adamın Hikayesi, Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi işbirliği ile hazırlanan bir gösteridir.Ertuğrul Sertbaş,  NASA tarafından Ay’daki bir kratere Atatürk adının verilmesinden, dönemin ABD Başkanı Roosevelt ile Atatürk arasındaki mektuplaşmalara kadar ilginç anekdotları aktaracaktır.

Ta­rih­çi -Ya­zar Er­tuğ­rul Sert­baş’ın su­nu­munda, Mus­ta­fa Kemal Ata­türk’ün bi­lin­me­yen yön­le­ri fo­toğ­raf­lar ile an­la­tılacaktır.Bu an­la­tım­da ,Ata­türk’ün bir asker ve bir lider ola­rak ne kadar az bu­lu­nan ne kadar üstün va­sıf­la­ra haiz ol­du­ğu, ama aynı za­man­da da ne kadar alçak gö­nül­lü, zeki ve öz­ve­ri­li bir insan ol­du­ğu­nu gös­te­ren yön­le­ri izleyicilerle paylaşılacaktır.

 

Ertuğrul Sertbaş Biyografi

Ertuğrul Sertbaş, Anı – Anlatı – Günlük – Seyahatname, Araştırma – İnceleme, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; 15 Temmuz Şehidi Mete Sertbaş’ın Hikayesi, Adamın Hikayesi – Bilinmeyen Yönleriyle Atatürk, Atatürk’ün Hikayesi, Masumiyetin Resmi olarak sayılabilir.

Ertuğrul Sertbaş kitapları; Artikel Yayıncılık, Bilgeoğuz Yayınları, Gürer Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ertuğrul Sertbaş tarafından yazılan son kitap “Masumiyetin Resmi”, Artikel Yayıncılık tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Ayvalık Sanat Fabrikası

Ayvalık Sanat Derneği’nin sanat üretim ve paylaşım atölyesidir. Burada tiyatro salonu, cafe ve fonksiyonel bir kulis mevcuttur.Fabrikada; Ayvalık’ta tiyatro seyircisi oluşturmak, ilçedeki çocuklar ve gençleri tiyatro ile tanıştırmak amacıyla Ayvalık Sanat Derneği’ne bağlı tiyatro topluluğu, çeşitli oyunları tiyatro sezonunda seyircilere sergilemektedir.

Tarih

Tem 13 2019
Expired!

Zaman

21:00 - 22:00