Tiyatro - Salaklar Sofrası - Ayvalık/Balıkesir

Tiyatro – Salaklar Sofrası

Salaklar Sofrası

Tiyatro – Salaklar Sofrası Ayvalık Amfitiyatro‘da…

Dionysos Tiyatro, 2018 -2019 tiyatro sezonunun 3.oyunu ödüllü Fransız komedisi “Salaklar Sofrası”nda Türk Sanat ve Sanatçıları için çok önem taşıyan bir ilke imza atıyor. Oyunda kullanılacak sanat eserleri Türk Resim ve Heykel Sanatının gelecek için umut vaad eden genç heykeltraş ve ressamlarının en nadide çalışmalarından oluşacaktır. Oyun sonunda eserleri sahiplenmek isteyen izleyiciler sanatçılarımızdan bu eserleri satın alabilecektir.

Yazan: Francis Veber
Çeviren: Coşkun Tunçtan
Yöneten: Erdem Topuz
Kostüm Tasarım: Onur Uğurlu
Fransua Pignon: Erdem Topuz
Pierre Brochant: Eraslan Sağlam
Christine Brochant : Arzu Suriçi Kireççi
Just Leblanc: Işık Tolgay
Marlene Sasseur: Ece Dikmen
Lucien Cheval: Utku Çetin

Salaklar Sofrası – Konusu

Paris’te yaşayan bir yayıncı ve sanat koleksiyoncusu olan Pierre Brochant, haftalık olarak düzenlenen ‘Salaklar Günü’nün daimi üyelerinden biridir. Çarşamba günleri gerçekleşen bu etkinliğe, tanınmış Paris’li işadamları katılır ve misafirlerin getirdiği gerçekten de garip kişilikleri ve alışkanlıkları olan ve “salak” diye nitelendirdikleri insanlarla dalga geçip eğlenmek ön şarttır.

Bir yarışma bile düzenlenir ve sonunda şampiyon ‘salak’ seçilir. Bu kişiyi partiye getiren üye de büyük ödülü kazanır. Talihinin döndüğüne emin olan Brochant, François Pignon isimli bir maliye bakanlığı çalışanını bulmuş ve onun son derece aptal bir adam olduğunu fark etmiştir. Artık büyük ödülü kazanacağından emindir…

Ancak işler tahmin ettiği gibi gitmez ve oyun birbirinden tuhaf tesadüflerle devam ederken acaba gerçekte hangimiz salak sorusunu da bizlere sormaktadır.Burjuva dünyasının duygusal değerlerden kopmuş sığ, niteliksiz ve yüzeysel yapısını zaman zaman trajikomik öğelerle seyircisine anlatan oyun, Dionysos Tiyatro’nun dinamik rejisi ve inanılmaz komedi zamanlamasıyla “Bir Delinin Hatıra Defteri” ve “Oblomov”dan sonra sezonun üçüncü oyunu olarak perde diyor.

Bilet için: www.biletix.com

Tarih

Tem 02 2019
Expired!

Zaman

21:15 - 23:00