Ücretsiz Film Gösterimi - Babam - Ayvalık/Balıkesir

Ücretsiz Film Gösterimi – Babam

Babam Filmi

Ücretsiz Film Gösterimi – Babam

Ayvalık Belediyesi, sürekli hale getireceği ücretsiz film gösterimlerine “Babam” filmiyle başlıyor. Yaz boyu Ayvalık’ın tüm köylerinde açık havada gösterilecek olan film, cuma akşamı Sanat Fabrikası’nda Ayvalıklı sinemaseverlerle buluşacak.

Bu sene Ayvalık Belediyesi’nin de sponsor olacağı Türk ve Dünya Sineması’nın seçkin örneklerinin gösterildiği Başka Sinema Ayvalık Film Festivali (BSAFF) ve Ayvalık Belediyesi bünyesinde tekrar yapılmaya başlanacak olan kısa film, belgesel ağırlıklı Ayvalık Uluslararası Film Festivali (AyIFF) ile 2 festivale ev sahipliği yapacak olan Ayvalık, yıl boyunca devam edecek gösterimlerle de sinemanın kalbinin attığı kent olacak.

Kaynak: Ayvalık Belediyesi

BABAM FİLMİ KONUSU

Yusuf Tunalı sardalya konserve fabrikası sahibidir. Batmakta olan fabrikayı kurtarmaya çalışan Yusuf Tunalı, karısı vefat edince, zihinsel engelli oğlu Arif’le baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için, bu durum büyük bir sınav olacaktır. Genç öğretmen Feride ise atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride’nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf’un da Arif’e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif’in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler, bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. Yusuf içinde saklı olan iyi insanı Feride ve oğlu Arif’in etkisiyle gün yüzüne çıkarmaya başlar. Dertleri ve sorumlulukları Yusuf’un sürpriz kararlar almasına yol açar.

BABAM FİLMİ OYUNCULARI

Çetin Tekindor , Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Ali İhsan Varol, Ali Düşenkalkar

Tarih

Haz 14 2019
Expired!

Zaman

20:00 - 22:00
Kategori