Uğur Yücel - Azınlıkta Kaldık 30.yıl Gösterileri ile Ayvalık'ta...

Uğur Yücel – Azınlıkta Kaldık 30.yıl Gösterileri

Uğur Yücel Azınlıkta Kaldık ile sahnelere dönüyor

Sinema oyuncusu; senarist ve yönetmen Uğur Yücel, Azınlıkta Kaldık adlı stand-up gösterisini 19 yıl sonra yeniden sahnelemeye hazırlanıyor. Usta oyuncu, günümüze uyarladığı gösterisiyle ilk kez 15 Ağustos’ta Ayvalık’ta seyirci karşısına çıkacak.

15 Ağustos, saat 21.15, Ayvalık Amfitiyatro’da

Bilet için: Biletix

Biyografi

1957’de İstanbul’da doğdu.1975 ve 1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı.
‘Aziz Ahmet’ adlı televizyon dizisinde yapımcılık, oyunculuk ve senaristlik yaptı.İlk sekiz bölümünü çektiği ‘İkinci Bahar’ Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı.‘Gemide’, ‘Laleli’de Bir Azize’ filmlerinin müziklerini yaptı.
2000 – 2001 yıllarında TRT’de “Karanlıkta Koşanlar” adlı 10 bölümlük televizyon dizisinde, yapımcı, yönetmen, senaryo yazarı ve başrol oyuncusu olarak yer aldı.Show TV’deki “Alacakaranlık” dizisinde Başkomiser Tahir rolünde izlediğimiz Yücel aynı zamanda dizinin ilk bölümlerinin yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmeni.
Yücel, ilk uzun metrajı “Yazı Tura” filminin yönetmenliğinin yanısıra yapımcı ve senaristliğini de yaptı.Yücel, hayalinin her yıl bir uzun metraj çekmek olduğunu söylüyorAyşegül Aldinç’in “Söze Ne Hacet” adlı albümündeki “Veda” isimli şarkıyının sözlerini yazmıştı.

Tarih

Ağu 15 2019
Expired!

Zaman

21:15 - 23:30
Kategori