Atatürk’ün Ayvalık’a Gelişi 85.Yılında Törenle Kutlandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Ayvalık’a Gelişi 85. yıl dönümünde, coşkulu etkinliklerle kutlandı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün ilçeye gelişinin 85. yıl dönümü, coşkulu etkinliklerle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ayvalık’a Gelişi 85. yılı dolayısıyla düzenlenen program, Karayolları 29’uncu Şube Şefliği bahçesinden başladı. Ayvalıklılar, evlerinin balkonlarını ve pencerelerini Atatürk fotoğrafları ve Türk bayrakları ile donattı.

Atatürk’ün ilçeye giriş yaptığı güzergah üzerinden Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Ayvalık Belediye Başkanı CHP’li Mesut Ergin, Ayvalık İlçe Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu Ayvalık’ın efsanevi Belediye Bandosu’nun eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdiler.

Protokol üyeleri ve Ayvalıklılar, ellerinde dev Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Atatürk Anıtı’na, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı çelenkleri bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ayvalıklılar, ellerindeki karanfilleri Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Atatürk’ün Ayvalık’a Gelişi töreninde konuşan Belediye Başkanı Mesut Ergin, 85 yıl önce, bugün Ayvalık’a gelip bu toprakları ziyaret eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün güzergahından yürüyerek halkın karşısına gelmekten duyduğu onuru ifade etti.

Kaynak:www.haberler.com