Ayvalık Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı…

Ayvalık Gençlik Merkezi temeli atıldı…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ayvalık Belediyesi Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in en büyük ve en ön önemli projelerinden biri olan Gençlik Merkezi’nin temeli coşkulu bir kalabalıkla birlikte atıldı.

İsmet İnönü Kültür Merkezi karşısında yapılacak binanın içerisinde gençlere, Halk oyunları ekipleri, Zeytin Çekirdekleri öğrencileri, tiyatro grupları, satranç sporcuları, karikatür çalışmaları, kütüphane, cep sineması, kafeterya, bilardo, masa tenisi, etüt salonları gibi aktivitelerin sunulacağı öğrenildi.

Gençlik Merkezi temel atma töreninde; CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm, Tokat CHP Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Rahmi Gençer. Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Ahmet Toker, Ayvalık Belediye Meclis Üyeleri.  Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, Ayvalık Gençlik Platformu üyeleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş hazır bulundu.

Görüşlerini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer konuşmasına temel atma törenine gelen milletvekillerine, siyasi ve sivil toplum öğütlerine,gençlere, kadınlara, basın mensuplarına teşekkür ederek başladı.

BAŞKAN GENÇER’’ AMACIMIZ SPORU, SANATI SEVEN, HOBİLERİ OLAN, UFKU AÇIK GENÇLER YETİŞTİRMEK’’

Başkan Gençer ‘’ 19 Mayıs 1919’ta ülkemizi karanlıktan kurtarmak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk samsuna çıkıyor ve milletimiz onunla birlikte ışığa çıkıyor. O günkü gazilerimize, ve şehitlerimize şükranlarımı sunuyorum. Onlar sayesinde buradayız. Bugünkü şartlarımız o günlerden çok daha iyi… Yılmak yok… Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edenleri lanetliyorum. Ayvalık Belediyesi olarak yaşlımıza, gencimize, sanatçımıza sporcularımıza hizmet etmeyi hedef aldık. Yaşlı bakım merkezimizi, evde bakım hizmetlerimizi, engelli merkezimizi yaptık. Türkiye’ye önder olacak Zeytin Çekirdekleri Projemizi hep birlikte başladık. Bizim amacımız, sanatı seven, sporu seven, hobileri olan, ufku açık gençler yetiştirmek istiyoruz.

GENÇER’’19 MAYIS’TA TEMELİNİ ATTIK, 29 EKİM’DE AÇILIŞINI YAPMAK İSTİYORUZ’’

Rahmi Gençer ‘’Meclis üyelerim ve personelimle bunun için çalışıyoruz. Bizden gücünü esirgemeyen Cihan Şişman’a çok teşekkür ediyorum. Bugün 19 Mayıs’ta temelini attık. 29 Ekim’de açılışını yapmak istiyoruz. 3 yıldır verdiğiniz güvenden gücümüzü alıyoruz. Bundan da hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Projemizi yapan Elif Satı Odabaşı’na, İnşaat Mühendisi kardeşimiz Onur Satıcı’ya, Makine Mühendisi Ali Pehlivan, Elektrik Mühendisi Osman Yıldız’a, Jeoloji Mühendisi Sibel Osmanlar’a, Mimar Soner Büyükdemirel’e Plan Proje Müdürü Seçil Paksoy’a çok teşekkür ediyorum. El birliği ile bu işler oluyor ‘’dedi.

CHP Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki de konuşmalarını yaparak Gençlik Merkezi’nin Ayvalık’a hayırlı olmasını diledi.Ayvalık Belediyesi tarafından Pilav-Ayran hayrının yapıldığı törende; Belediye Başkanı Rahmi Gençer, milletvekilleriyle birlikte Gençlik Merkezi’nin ilk harcını atan butona bastı.