Ayvalık’ta Bir İlk…Çok Amaçlı Sosyal Hizmet Merkezi Açıldı…

Ayvalık’ta Bir İlk…Çok Amaçlı Sosyal Hizmet Merkezi Açıldı.

Evde Sağlık, Evde Bakım, Hasta Nakil hizmetlerinin yanı sıra Yaşlı Bakım Evi, Engelli Eğitim Merkezi gibi farklı birimler aracılığıyla hizmet veren . Ve etkinlik alanını her geçen gün genişleten Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “İnsan Odaklı” belediyecilik anlayışı doğrultusunda bir ilki daha gerçekleştirdi.

Eski Vergi Dairesi karşısında bulunan ve daha önce Sağlık Ocağı olan bina çok amaçlı  sosyal hizmet merkezi haline dönüştürüldü.

Hayırsever işadamı Cazım Nuri Erman tarafından 1988’de yaptırılan 2004 yılına kadar İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ve Merkez Sağlık Ocağı . Olarak hizmet veren mülkiyeti belediyeye ait bina, üç bölümden oluşan sosyal hizmet binası olarak düzenlendi.

Engelli Destek Birimi ( Özel Çocuklar Eğitim Evi), Erken Doğmuşlar Konuk Evi ve Kadın Danışma Evi olarak hizmet verecek sosyal hizmet binasının açılışı bugün düzenlenen törenle yapıldı.

Törene, Ayvalık Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özay Dörttepe, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır. CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Ahmet Toker, CHP Ayvalık İlçe Kadınlar Kolu Başkanı Şerife Tezkaçan. Gazeteci-Yazar Bekir Coşkun ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi. Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi ve Ayvalık Kent Konseyi üyeleri katıldı.

Kaynak:
Ayvalık Dergisi- Mart 2017 Sayısı
Hürriyet Gazetesi – 08.03.2017