Ayvalık’ta Deve Güreşleri Çoşkusu

deve güreşleri
Ayvalık’ta Merkez Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği koordinasyonunda, Ayvalık Belediyesi’nin himayesinde gerçekleşen deve güreşleri adeta kıran kırana geçti.
Ayvalık’tan; Canbey, Şöhret, Kidonya, Zorba, Ertuğrul, Beyazit ve Giritli isimlerini taşıyan pehlivan develerin de katıldıkları güreşlere;  Aydın, Çan, Ezine, Çanakkale, Edremit, Bergama, Dikili, Gömeç ve Burhaniye’den yaklaşık 120 deve katıldı.
150 Evler Mahallesi’ndeki eski Kamyoncular Kooperatifi araç park alanında gerçekleşen deve güreşleri; Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP Ayvalık Belediye Başkan Aday Adayları; Asım Sürer, Mesut Ergin, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Amaç, Ayvalık Belediye meclis üyeleri’nin yanı sıra yüzlerce deve güreşi sever büyük bir heyecanla izledi.
Soğuk ama güneşli bir havada gerçekleşen deve güreşleri ardından, dereceye giren pehlivan develerin sahiplerine; kupa, madalya, halı gibi ödüler Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in öncülüğündeki protokol üyeleri tarafından verildi.
Balıkesir’in eski Belediye Başkanı ve İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un olumsuz hava koşulları nedeniyle katılamadı.Ayvalık Merkez Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği Başkanı İsmail Dural, düzenledikleri organizasyona katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.Başta Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.