Edremit- Ayvalık Arasında Deniz Taksiler Seferlere Başladı!

Deniz Taksi Seferleri Başladı!

Deniz Taksi ile ilk sefer, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve 12 Belediye Başkanı’nın katıldığı törenle başladı.

Ayvalık iç denizi ile Edremit Körfezi’nin birbirine kavuşturulmasının ardından masmavi bir Ayvalık parolasıyla köprünün altından geçen Başkan Uğur’u.AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı ve Kasım Bostan’ın yanı sıra Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar. Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçıvan, İvrindi Belediye Başkanı Recai Bayraktar, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu.Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp yalnız bırakmadı.

Aşırı kirlilik nedeniyle deniz dibi canlısının neredeyse hiç kalmadığı Ayvalık’ın iç denizine yeniden hayat vermek amacıyla harekete geçerek.İç deniz ile Körfez suyunun sirkülasyonu için Cunda Köprüsü’nü Ayvalık’a kazandıran Başkan Ahmet Edip Uğur.Hedeflerinin masmavi bir Ayvalık olduğunu söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BADO Deniz Otobüsüyle Ayvalık ile Edremit Körfezi ilçeleri arasında deniz seferlerinin başlayacağını müjdesini verdi.

Başkan Uğur, “Bu kapsamda; Altınoluk ve Edremitlileri, Cunda Adası’na  Ayvalıklıları da Cunda Adası’nda Edremit ve Altınoluk’a götüreceğiz. Bugün Ayvalık’a kazandırdığımız köprünün altınının açılmasıyla Ayvalık iç denizi ile Körfez denizini birbirine kavuşturmuş olduk. ” diye konuştu.

Başkan Uğur, BADO seferleriyle Edremit Körfezi ilçeleri arasında daha rahat ve daha çabuk ulaşımın da sağlanacağına dikkat çekerek.Bu durumun körfez bölgesinde ekonomik canlılığı beraberinde getireceğini savundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Partili milletvekilleri Poyrazlı ve Bostan’ın yanı sıra. 12 ilçe belediye başkanı daha sonra yine BADO’nun ‘Avşa’ adını taşıyan deniz otobüsüyle, Ayvalık’tan deniz yoluyla ayrıldı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr