Ayvalıklı Tekvandoculardan Uluslararası Başarı!

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde faaliyet gösteren Ayvalık Spor Kulübü tekvando sporcularından Emir Can Yapıcı ve Onur Koç, Almanya’da gerçekleştirilen Uluslararası Tekvando Şampiyonası‘ndan derece elde ederek, döndü.

Ayvalık Spor Kulübü tekvando antrenörü Volkan Sersan,  yetiştirdiği sporcular ile hem Türkiye’de hem de Avrupa’da katıldıkları resmi ve özel turnuvalarda başarı grafiğini her yıl artırdıklarını söyledi.

Birçok uluslararası maç derecesine sahip sporcuların ilçeye ayrıca 63 takım kupası da kazandırdığını belirten Sersan, şöyle konuştu:

“Sporcularımız, yaklaşık 9 yıldır kulübümüzün çatısı altında ve ilçe spor müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte. Her sene yurt içinde ve yurt dışında çeşitli şampiyonalara katılmaktayız. Bu şampiyonalardan biri de Almanya’daki şampiyona oldu. Burada Stuttgart ve Berlin’de iki şampiyonaya katıldık. Bu şampiyonalara katılmadan önce çok ciddi bir hazırlık evresi geçirdik. Çocuklarımızla özel çalıştık. Bu şampiyonadan başarılı ayrılacaklarına inanıyorduk. Bu sebeple çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve başardık.”

Dereceye giren sporcu Yapıcı, “Almanya’ya gitmeden önce çok yoğun çalışıyorduk. Almanya’ya gittik ve güzel dereceler aldık. Çok mutlu olduk.” dedi.

Koç da “Antrenmanlarımızı hiç kaçırmadık. Bunun sayesinde çok güzel başarılarla döndük.Bundan sonraki şampiyonalarda güzel başarılar elde edip ülkemi güzel bir şekilde temsil etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment